کد خبر: ۱۲۳۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
مسئول مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس:
سرهنگ محمد جعفر دوستدار مسئول مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس از برگزاری اولین دوره آموزش مجازی سواد رسانه ای با عنوان ضیافت مجازی خبر داد و گفت: این دوره در ماه مبارک رمضان ویژه طلاب کل کشور و خانواده های آن ها برگزار می شود.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس گفت: امروزه با فراگیر شدن رسانه در کشور و مسئله‌ مهم فضای مجازی به عنوان رسانه پر مخاطب، زندگی جامعه شهری و روستایی را با دگرگونی و مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: معاونت تربیت و آموزش مرکز فضای مجازی سپاه فجر استان فارس با آگاهی از ضرورت های فوق شکل گرفته است تا بار تربیت کادر انقلابی و مجاهد در عرصه فضای مجازی برای انقلاب اسلامی را جامه تحقق بپوشاند.

سرهنگ دوستدار با اشاره به راه اندازی نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در استان فارس گفت: نسرا یا همان نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی با هدف ارتقا سواد رسانه ای عموم جامعه در استان فارس ایجاد و در حال فعالیت می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به این که یکی از اقشار مهم جامعه، طلاب و خانواده های آن ها می باشد مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس طی تفاهم نامه ای با مرکز خدمات حوزه های علمیه، اولین دوره آموزش مجازی سواد رسانه ای را با عنوان ضیافت مجازی در ایام ماه مبارک رمضان ویژه طلاب و خانواده های آن ها برگزار می کند.

دوستدار گفت: ثبت نام این دوره از تاریخ 24 اردیبهشت ماه الی 4 خردادماه بوده و شروع دوره از تاریخ 5 الی 15 خرداد ماه می باشد.

وی سرفصل های دوره را برشمرد و گفت: کلیات سواد رسانه، رسانه شناسی، آداب مصرف رسانه، از شایعه تا واقعیت، امنیت در فضای مجازی، جنگ نرم و تکنیک های آن، آسیب شناسی فضای مجازی و تفکر انتقادی در مواجهه با سواد رسانه از جمله سرفصل های این دوره آموزش مجازی می باشند.

سرهنگ دوستدار با اشاره به این که دوره سواد رسانه ای ضیافت مجازی از طریق سامانه آموزش مجازی برگزار می شود گفت: علاقمندان به شرکت در این دوره جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره می توانند به آدرس www.savadrasane.ir/ziafatmajazi مراجعه نموده و مراحل گفته شده را انجام دهند.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس با اشاره به این که در پایان دوره با برگزاری آزمون آنلاین، به پذیرفته شدگان دوره گواهی اعطا می شود گفت: از بین دریافت کنندگان گواهی دوره اول 500 هزار تومان کمک هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس برای یک نفر و 10 جایزه نفیس برای 10 نفر به قید قرعه اهدا می شود.

وی در پایان گفت: ان شاءالله در ادامه برنامه های آموزشی عمومی و تخصصی دیگر برای طلاب و سایر اقشار استان در دستور کار بوده و به صورت مجازی و حضوری برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: