کد خبر: ۱۲۳۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
کارگاه آموزشی؛
کارگاه آموزشی طب کار و بیماریهای شغلی با حضور 30 نفر از پزشکان خانواده مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در سالن فرمانداری سپیدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سپاه سپیدان؛ صبح امروز شنبه مورخ 98/11/19 و همزمان با دهه فجر، به همن بسیج جامعه پزشکی سپاه سپیدان و مرکز بهداشت شهرستان سپیدان کارگاه آموزشی یک روزه طب کار و بیماری های شغلی با حضور مهندس امیری کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان در سالن جلسات فرمانداری شهر اردکان برگزار شد.

مهندس رضا امیری در این کارگاه آموزشی گفت: بیماریهای شغلی به سبب  فعالیت کاری فرد شاغل و در اثر عوامل زیان آور محیط کار بوجود می آید که تفاوت این نوع بیماری ها با سایر بیماریهای دیگر این است که پیشگیری از آنها آسان و مشخص است.

رضا امیری افزود: صاحبان مشاغل فنی، کشاورزان، کارگران شرکت ها و کارخانجات صنعتی، رانندگان ، قالیبافان، زنان خانه دار، افراد و گروههای پرخطر و در معرض خطر از جمله گروههای هدف غربالگری معاینات شغلی به منظور پیشگیری زودرس بیماریهای شغلی و مرتبط با کارهستند.

کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان سپیدان اضافه کرد: در فرآیند معاینه شاغلان توسط پزشکان دوره دیده طب کار متقاضیان جهت اخذ کارت سلامت شغلی به آزمایشگاه مرکز بهداشت برای انجام آزمایش های مربوطه با تعرفه دولتی ارجاع داده می شوند و در مراحل بعدی معاینات اسپیرومتری،ادیومتری و بینایی سنجی برای شاغلان انجام گرفته و پس از تأیید نهایی پزشک مربوطه کارت سلامت شاغلان صادر می شود.

در این دوره آموزشی یک روزه 30 نفر از پزشکان خانواده مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شرکت داشتند.

انتهای پیام/ مسعود انصاری

نام:
ایمیل:
* نظر: